Pääluottamusmiehet

Mervi Löppönen
pääluottamusmies, SuPer
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Valtakatu 44 4.krs
53100 Lappeenranta
puh. 040 194 4947
mervi.lopponen@eksote.fi

Katja Laitinen
pääluottamusmies, Super
Etelä-Karjalan sosiaali-ja terveyspiiri
Valtakatu 44, 4. krs
53100 Lappeenranta
puh. 040 194 4941 
katja.laitinen@eksote.fi

​Arja Supperi
pääluottamusmies, Tehy
(hoiva ja kuntoutus)
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Valtakatu 44, 4. krs
53100 Lappeenranta
puh. 044 791 5302 
arja.supperi@eksote.fi

Tuula Ihalainen
pääluottamusmies, Tehy
(perhe- ja sosiaalipalvelut, avoterveydenhuolto sekä strategiset tukipalvelut)
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Valtakatu 44, 4. krs
53100 Lappeenranta
puh. 040 194 4026 
tuula.ihalainen@eksote.fi

Sanna Topra
pääluottamusmies, Tehy
(akuuttisairaala)
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Valtakatu 44, 4. krs
53100 Lappeenranta
puh. 040 194 4025 
sanna.topra@eksote.fi

Niina Eerola
pääluottamusmies, JUKO
(kvtes, sote ja ts-sopimukset)
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Valtakatu 44, 4. krs
53100 Lappeenranta
puh. 040 194 4972 
niina.eerola@eksote.fi

Jari Hartman
lääkäripääluottamusmies, JUKO
(lääkärisopimukset)
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Etelä-Karjalan keskussairaala
Valto Käkelän katu 1
53130 Lappeenranta
puh. 040 146 3323 
jari.hartman@eksote.fi

Anssi Lepistö
pääluottamusmies, Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin JHL ry
Kotihoito Parikkala
Kaakonkuja 2
59100 Parikkala
puh. 0400 260 303 
anssi.lepisto@eksote.fi

Mira Ruotsalainen
pääluottamusmies, Jyty
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Valtakatu 44, 4. krs
53100 Lappeenranta
puh. 044 791 4663 
mira.ruotsalainen@eksote.fi​