Pääluottamusmiehet

Mervi Löppönen
pääluottamusmies, SuPer
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Valtakatu 44 4.krs
53100 Lappeenranta
puh. 040 194 4947
mervi.lopponen@ekhva.fi

Katja Laitinen
pääluottamusmies, Super
Etelä-Karjalan sosiaali-ja terveyspiiri
Valtakatu 44, 4. krs
53100 Lappeenranta
puh. 040 194 4941 
katja.laitinen@ekhva.fi

​Arja Supperi
pääluottamusmies, Tehy
(hoiva ja kuntoutus)
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Valtakatu 44, 4. krs
53100 Lappeenranta
puh. 044 791 5302 
arja.supperi@ekhva.fi

Tuula Ihalainen
pääluottamusmies, Tehy
(perhe- ja sosiaalipalvelut, avoterveydenhuolto sekä strategiset tukipalvelut)
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Valtakatu 44, 4. krs
53100 Lappeenranta
puh. 040 194 4026 
tuula.ihalainen@ekhva.fi

Sanna Topra
pääluottamusmies, Tehy
(akuuttisairaala)
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Valtakatu 44, 4. krs
53100 Lappeenranta
puh. 040 194 4025 
sanna.topra@ekhva.fi

Niina Eerola
pääluottamusmies, JUKO
(kvtes, sote ja ts-sopimukset)
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Valtakatu 44, 4. krs
53100 Lappeenranta
puh. 040 194 4972 
niina.eerola@ekhva.fi

Ville Verta
lääkäripääluottamusmies, JUKO
(lääkärisopimus)
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Honkaharjun terveysasema
Honkaharju 4
55800 Imatra
puh. 040 134 8933
ville.verta@ekhva.fi

Veli-Pekka Kosonen
Etelä-Karjalan pelastushenkilöstö ry., JUKO
puh. 040 026 0313
veli-pekka.kosonen@ekhva.fi

Anssi Lepistö
pääluottamusmies, Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiirin JHL ry
Parikkalan hyvinvointikeskus
Lehmuskuja 3
59100 Parikkala
puh. 0400 260 303 
anssi.lepisto@ekhva.fi

Juha Luukkonen
Lappeenrannan palomiesten yhdistys JHL ry
osasto 132
puh. 040 086 7047
juha.luukkonen@ekhva.fi

Yrjö Saastamoinen
Palopäällystö JHL 215 ry.
Etelä-Karjalan alajaos
puh. 040 182 1135
yrjo.saastamoinen@ekhva.fi

Mira Ruotsalainen
pääluottamusmies, Jyty
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri
Valtakatu 44, 4. krs
53100 Lappeenranta
puh. 044 791 4663 
mira.ruotsalainen@ekhva.fi​